Książkowe zapowiedzi na maj“Tyle książek do przeczytania, tak mało czasu.” - każdy czytelnik zmaga się z tym problemem. My z tytułów do przeczytania chyba nigdy się nie wygrzebiemy, a na dodatek co miesiąc wychodzą kolejne ciekawe pozycje. Poniżej przedstawiamy listę książek, które przykuły naszą uwagę w maju.
Confess - Colleen Hoover

Auburn Reed jest zdeterminowana żeby odbudować na nowo swoje stracone życie i nie może pozwolić sobie na błędy. Jednak kiedy idąc ulicą Dallas trafia na galerię sztuki, w której szukają pracownika, nie spodziewa się, że poczuje pociąg do tajemniczego artysty - Owena Gentry. Po raz pierwszy Auburn korzysta z okazji i stawia swoje serce na pierwszym miejscu, jedynie po to żeby odkryć, że Owen skrywa ogromną tajemnicę. Jego przeszłość grozi zniszczeniem wszystkiego co Auburn kocha najbardziej. Jedynym rozwiązaniem jest powrót na właściwe tory i usunięcie Owena ze swojego życia, ale czy może to zrobić?

Zawsze z niecierpliwością czekam na nowe powieści Hoover. Na blogu możecie już znaleźć recenzję napisaną przez Magdę, ale ja czekam na polskie wydanie, które z półki będzie mnie błagało o przeczytanie.

Premiera 10 maja 2017, Wydawnictwo OtwarteTysiąc odłamków Ciebie - Claudia Gray

Rodzice Marguerite Caine są słynni ze swoich przełomowych odkryć w dziedzinie fizyki. Światło dzienne ujrzał właśnie najbardziej niezwykły z ich wynalazków, pozwalający przeskakiwać pomiędzy wymiarami i mogący zrewolucjonizować naukę. Wtedy jednak ojciec Marguerite zostaje zamordowany, zaś sprawca – jego przystojny, małomówny asystent Paul – ucieka do innego wymiaru.

Wieki temu Claudia Gray zaskoczyła mnie serią, w której bohaterami były duchy. Tutaj mowa o skakaniu po różnych wymiarach i choć po latach niezbyt dobrze wspominam serię Wieczna Noc, to mimo to jestem ciekawa jak autorka wykreuje ten świat.

Premiera 10 maja 2017, Wydawnictwo Jaguar

Długi kosmos - Terry Pratchett, Stephen Baxter

Lata 2070–2071. Minęło prawie sześćdziesiąt lat od Dnia Przekroczenia, a na Długiej Ziemi rozwija się nowa, postludzka spoleczność Następnych.
Dla Joshuy Valienté, dobiegającego siedemdziesiątki, nadszedł czas, by wyruszyć na jeszcze jedną, ostatnią samotną wyprawę do Wysokich Meggerów: po przygodę, która zmienia się w katastrofę. Kiedy staje wobec bezpośredniej groźby śmierci, jedyną nadzieją ocalenia staje się stado trolli. Kiedy jednak Joshua musi się zmierzyć z własną śmiertelnością, Długa Ziemia odbiera sygnał z gwiazd – sygnał odebrany przez radioastronomów, a także – w sposób bardziej abstrakcyjny – przez trolle i przez wielkie trawersery. Wiadomość jest prosta, ale o porażających implikacjach:
DOŁĄCZCIE DO NAS.

Nazwisko Terry Pratchett mówi samo za siebie. Po przeczytaniu wszystkich jego książek nie ma możliwości, by przegapić tę. Szkoda tylko, że już odszedł z tego świata i nie zabawi nas nowymi historiami ze swojego uniwersum.

Premiera 11 maja 2017, Wydawnictwo Prószyński i S-ka


Księga soków - Michael T. Murray

Świeżo wyciśnięty sok to najsmaczniejszy sposób, by zaspokoić twoje żywieniowe potrzeby i jednocześnie ugasić pragnienie. Michael T. Murray, światowej sławy ekspert w dziedzinie zdrowego żywienia, w „Księdze soków” zawarł bezcenne informacje na temat uzdrawiająco-rewitalizujących mocy różnych owocowych i warzywnych soków oraz dopasował do nich pyszne i proste przepisy.

Po przeczytaniu Całego życia zaczęłam się zastanawiać nad swoim życiem nie tylko pod względem duchowym, ale też fizycznym. Myślę, że mój organizm podziękuje mi za zapoznanie się z tym tytułem no i sprawdzi się idealnie na wakacyjny czas (gdy w końcu słońce przestanie się buntować).

Premiera 18 maja 2017, Wydawnictwo VivanteCałe życie - Robert Seethaler

Andreas Egger to prosty człowiek, który wiedzie spokojne, wypełnione fizyczną pracą życie w sercu austriackich Alp. Mężczyzna stara się nie odciskać piętna na otaczającej go naturze, ale ta nie zawsze okazuje mu swoją wdzięczność. Nic, nawet miłość, nie burzy ładu i monotonii jego codzienności. Gdy w dolinę wkracza cywilizacja, idylliczny świat nieodwracalnie się zmienia. Bo przecież jedyną pewną w życiu rzeczą jest zmiana.

Choć Całe życie już zrecenzowałyśmy, to nie mogłyśmy go nie umieścić w tym zestawieniu. Ta książka bardzo krótka, ale pełna sytuacji, po których mamy chwile refleksji. Po prostu każdy powinien dać jej szansę.

Premiera 24 maja 2017, Wydawnictwo Otwarte


Czerwień rubinu - Kerstin Gier

Pewnego dnia szesnastoletnia Gwen odkrywa, że jest posiadaczką genu podróży w czasie – niespodziewanie przemieszcza się o sto lat wstecz. Okazuje się, że nie jest jedynym podróżnikiem, bo swoje przygody będzie dzielić z atrakcyjnym Gideonem. Ale zakochiwanie się nie jest takie proste gdy się skacze tam i z powrotem w czasie i gdy trzeba wypełnić niebezpieczną misję w XVIII. wieku.

Pierwsze wydanie tej książki jest już białym krukiem i choć lata temu ją przeczytałam, to żałuję że nie zaopatrzyłam się wtedy w swój egzemplarz. Po wielkim rozgłosie jaki zapanował po niedostępności Trylogii czasu zatęskniłam za tą historią i tym razem nie popełnię wcześniejszego błędu.

Premiera 24 maja 2017, Wydawnictwo Media Rodzina


Do zobaczenia nigdy - Eric Lindstrom

Parker Grand jest niewidoma. Straciła mamę w wypadku samochodowym, jej ojciec popełnił samobójstwo a Scott – były chłopak – zawiódł zaufanie. To całkiem sporo jak na jedną nastolatkę… Parker stara się być twardą dziewczyną. Kiedy nie biega swoją ulubioną trasą biegową, zajmuje się sercowym wsparciem i udzielaniem porad życiowych nieco zagubionym szkolnym przyjaciołom. Robi wszystko, żeby nie płakać, ale nie może już dłużej udawać, że nic złego się nie stało. Szczególnie, że kiedy w końcu zrozumie, co tak naprawdę przytrafiło się jej ojcu i dlaczego Scott tak się zachował, odkryje prawdę o tym, że nie wszystkie rzeczy są takimi, na jakie wyglądają…

Po zalewie książkami o niepełnosprawnych, głuchych czy niemowach w końcu przyszedł czas na postać niewidomą. Nie mogę się doczekać by zapoznać się z historią przedstawiającą życie osoby, która jest pozbawiona najważniejszego dla mnie zmysłu.

Premiera 24 maja 2017, Wydawnictwo YA!


Królewska klatka - Victoria Aveyard

Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów, a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic. Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z trudem utrzymuje kontrolę nad krajem oraz swoim więźniem. Mare czuje, że mimo nienawiści, którą żywi do Mavena, jest on prawdopodobnie jej jedyną szansą na przeżycie, zwłaszcza że Evangeline dąży do jak najszybszej egzekucji Czerwonej Królowej. Tymczasem Nowi i Czerwoni przygotowują się do wojny, bo nie chcą już dłużej pozostawać w ukryciu. Jest z nimi książę Cal, którego nic nie powstrzyma przed ratowaniem Mare.

Ostatni tom trylogii Czerwona Królowa. Po przeczytaniu dwóch pierwszych części jedynym rozwiązaniem jest sięgnąć po zakończenie tej serii. Choć typowa młodzieżówka, to jednak ma coś w sobie.

Premiera 24 maja 2017, Wydawnictwo Moondrive


Zimowy monarcha - Bernard Cornwell

Gdy król Brytanii Uther żegna się z życiem, państwo ogarnia anarchia i nastaje niebezpieczny czas wewnętrznych podziałów. Armie saskie szykują się do najazdu na pogrążającą się w chaosie Brytanię. Tylko Artur może powstrzymać saksońską furię i zapobiec upadkowi kraju. Jego dłoń dzierży wyjątkowy miecz – Excalibur, dar od czarownika Merlina, ale jego waleczne serce przepełnia miłość do Ginewry piękniejszej od wszystkich kwiatów. Czy przeznaczeniem Artura będzie zwycięstwo?

Uwielbiam Jamiego Campbell Bowera, a że wcielał się on w postać króla Artura, to pokochałam też i jego historię. Na dodatek nowe wydanie jest przepiękne i chciałabym je na półce nawet jeśli zawartość powieści by zupełnie nie trafiała w mój gust.

Premiera 24 maja 2017. Wydawnictwo Otwarte
Jesteście ciekawi którejś z tych książek? A może czekacie na inne pozycje?