Serialowe podsumowanie Comic-Conu 2017


Comic-Con to zawsze wielkie wydarzenie w świecie seriali. Cała obsada naszych ulubionych seriali w jednym miejscu i to poza planem. Zawsze dowiadujemy się dużo o nowych produkcjach, niejednokrotnie wycieka też niejeden spoiler. Tegoroczny 2017 Comic-Con International: San Diego wywołał wyjątkowo wiele emocji wśród niektórych serialowych fandomów. Oprócz rozmów aktorów i nowych informacji o produkcjach dostaliśmy też trailery kilku popularnych seriali, dotyczących następnych sezonów. Poniżej będą znajdować się krótkie opisy seriali, które otrzymały swoją kontynuację, trailery, daty, krótkie informacje, które być może zaciekawią kogoś, kto jeszcze nie zetknął się z tymi produkcjami, a chciałby to zrobić przed kolejnym sezonem oraz moje komentarze. Miłego czytania.


TEEN WOLF
Młody uczeń liceum po ugryzieniu przez wilka odkrywa, że posiada nadprzyrodzone zdolności. Z czasem przysparza mu to tyle dobra ile problemów. Musi to ukrywać przed innymi, co nie jest łatwe. Na początku wie o tym tylko kilkoro jego przyjaciół, jednak z czasem to grono się powiększa o ludzi, którzy również posiadają nadludzkie zdolności… 


Premiera nastąpi już 30 lipca! Jak wiemy będzie to ostatnie 10 odcinków tego serialu, który poruszył serca nastolatków na całym świecie. Na pewno będzie sporo zwrotów akcji, których się nie spodziewaliśmy. Powróci też wiele postaci, które powrócić nie miały, np. Jackson, Derek Hale, “dziadek Argent”, Ethan. Pojawi się także wiele nowych twarzy. Ku moim rozczarowaniu w trailerze nie było zbyt dużo Mieczysława Stilesa Stilinskiego, jednak pomimo tego z niecierpliwością czekam na finałowy sezon. 


RIVERDALE
W z pozoru spokojnym i idealnym mieście jak z amerykańskiego obrazka, dochodzi do zamordowania jednego z nastolatków. Podczas dochodzenia zostają odkryte straszliwe tajemnice i sekrety. Sprawy coraz bardziej się komplikują. Kto mówi prawdę? Czy w tym mieście można jeszcze komuś ufać? Kto zabił Jasona? Czy to jednorazowa zbrodnia czy ktoś dopiero otworzył puszkę pandory? 


Premiera zapowiadana jest dopiero na 11 października, lecz wtedy otrzymamy 22 odcinki niesamowitych emocji i przeżyć. Drugi sezon także będzie miał mroczny klimat i niewyjaśnioną próbę morderstwa. Czy tylko jedną? Mam odczucie, że ten serial jeszcze do jesieni wiele razy nas zaskoczy. Wiele niewyjaśnionych rzeczy może kryć się pod zdaniem “It was like the Angel of Death had come to Riverdale”... 


THE FLASH 
Barry Allen, cichy i spokojny technik policyjny podczas burzy zostaje porażony piorunem. Niedługo po tym dostaje nadprzyrodzoną szybkość. Czy to był przypadek? Czy to będzie jego dar? A może przekleństwo? 


Jak widzimy 10 października dostaniemy “The flash” trochę w innej odsłonie. Przez chwilę zabraknie nam głównego bohatera. Na pierwszym planie dotrzymywać towarzystwa będzie nam Iris West- jego przyrodnia siostra i narzeczona. Dla niektórych jest to radosna informacja, dla innych niezadowalająca. Jednakże warto czekać na powrót bohatera. 


SUPERGIRL 
Wszystkim nam dobrze jest znany Superman. A ilu z nas wiedziało o istnieniu jego siostry, która także przyleciała z nim z Kryptona? Dzięki “Supergirl” możemy ją poznać bardzo dobrze i doświadczyć jak to jest być młodszą siostrą herosa. 


Październik 2017 będzie pełen seriali! “Supergirl” wystartuje tylko o dzień wcześniej niż “The Flash”. Zobaczymy wiele postaci, które przewijały się przez poprzednie sezony. Jak widać, bohaterka całkowicie odrzuciła swoją ludzką naturę i w pełni oddała się ratowaniu świata. Nie zabraknie osób, które będą wspierać w tym ją, jak i jej przeciwników. 


ONCE UPON A TIME
Co byście zrobili gdyby do waszych drzwi zapukało dziecko, które twierdzi, że jesteście jego rodzicami? A co gdyby ono twierdziło, że wszystkie bajki z dzieciństwa są prawdziwe? “Once Upon a Time” wprowadzi was w niezwykły świat magii oraz przygód i nie pozwoli odciągnąć się od ekranu. 


Co mogę tu powiedzieć? Historia zaczyna się od początku. Czy będzie tak samo ekscytująca? Przekonamy się już 6 października! 


THE 100 
Stu młodocianych przestępców zostaje wysłanych przez ich rodziców na zniszczoną Ziemię, by sprawdzić czy nadaje się ona do życia. Z czasem ich liczba maleje. Czy są tutaj sami? Co zrobią ich rodzice? Czy odbudują świat, który został zniszczony? 


Data premiery nie jest jeszcze dokładnie określona. Mamy tutaj podsumowanie wszystkich dotychczasowych sezonów. Czy potwory powrócą? Uda się zabić je wszystkie? Co zrobi pozostała 7 w kosmosie? Na razie czekamy na datę premiery i więcej informacji dotyczących 4 sezonu “The 100”. 


ARROW
Oliver Queen, syn słynnego miliardera wraz z Ojcem i kochanką umierają podczas rejsu statkiem. Ale czy na pewno? Oliver po 5 latach zostaje odnaleziony na bezludnej wyspie. Po powrocie do domu, rodzina i znajomi zauważają, że już nie jest taki sam, a on w tajemnicy przed nimi postanawia wymierzać sprawiedliwość w rodzinnym mieście pod przebraniem “Green Arrowa”. Co nim kieruje? Co wydarzyło się na tej “bezludnej” wyspie? Czy on jak jedyny przeżył katastrofę? 


Akcja, akcja, akcja i jeszcze więcej akcji. To wszystko już 12 października. Mamy wielki powrót na wyspę i powrót Sladea. Jak wiemy Oliver wrócił z wyspy, ale czy inni też zdołają? Oliver i dziecko. Green Arrow i kolejne niebezpieczeństwa. 


LUCIFER 
Wszyscy kojarzymy Lucyfera - Władcę Piekieł, gdzie nikt nie chce trafić. Co się stanie gdy ten diabełek przybędzie na Ziemię, a konkretnie do Los Angeles - miasta grzechu? Z tego nie wyjdzie nic dobrego, oprócz zabójczej dawki śmiechu... 


W zbliżającym się sezonie czeka nas jeszcze więcej: zabawy, morderstw, rzeczy nie z tego świata, alkoholu, pięknych pań, krwi, morderstw szybkich samochodów, a przede wszystkim jeszcze więcej śmiechu. Do zobaczenia 2 października Lucyferze! 


STRANGER THINGS
Świat grupki młodych chłopców zmienia się, kiedy jeden z nich tajemniczo znika, a zamiast niego pojawia się dziewczynka. Czy ci, którym najbardziej zależy, uratują Willa? Kim jest Eleven? 


Stranger Things pojawi się w jeszcze bardziej mrocznej odsłonie. Will powróci do przerażającej krainy? Dlaczego Eleven zniknęła? Już 31 października ponownie zawitamy wśród bohaterów serialu i poznamy jeszcze bardziej intrygującą historię. 


GOTHAM 
Pierwsze trzy sezony można ująć jedynie w jedno zdanie: “Gotham, które jeszcze nie zna Batmana”. Widzimy tu z pozoru zwykłych ludzi, którzy za sprawą przykrych doświadczeń losu i przeznaczenia zostają superbohaterami i superzłoczyńcami z komiksów DC. Jak doszło do tego, że ci dobrzy ludzie zostali tacy źli? Kto ratował to miasto przed Batmanem? Czy nie ma tu już miejsca na dobro? 


Przez większość traileru mamy ukazane podsumowanie poprzednich sezonów. Co najważniejsze - widzimy początek transformacji Bruca Wayna w Batmana. Czego chcieć więcej? Może jego zbliżenia z Celiną Kyle, ale musimy na to poczekać do listopada. 


VIKINGS
Serial na podstawie podań o legendarnym Ragnarze Lothbroku. Wiking ma dość wypraw w to samo miejsce i sprzeciwia się królowi, chcąc wyruszyć w nieznane dla nich strony. Zbiera własną flotę i załogę i płynie na podbicie zachodu. Jego autorytet coraz bardziej rośnie i zaczyna zagrażać panującemu władcy. 


Ci, którzy obawiali się nudy po dramatycznych wydarzeniach z czwartego sezonu, mogą spać spokojnie. Wikingowie się nad sobą nie rozczulają i wygląda na to, że czeka nas jeszcze więcej walk i krwi. Nadszedł czas zemsty, a wraz z nim szokujących zdrad i zwrotów akcji. Przygotujcie się na brutalny koniec listopada.


Myślicie, że warto czekać na takie kontynuacje? Jesteście zadowoleni z tegorocznego Comic-Conu?

Dziękujemy Zuzi za pomoc w napisaniu artykułu.

Źródło zdjęcia z nagłówka - link.