Flirt roku - Jennifer EcholsAutor: Jennifer Echols

Tytuł: Flirt roku

Wydawnictwo: Jaguar

Data  wydania: 23 lutego 2017

Liczba stron: 336

ISBN9788376865058

Jennifer Echols znana jest z tworzenia książek z pogranicza gatunku Young Adult i New Adult. Dla wielu te kategorie są dwiema nazwami tej samej treści, jednak koneserzy literatury młodzieżowej z pewnością widzą znaczące różnice pomiędzy utworem napisanym zgodnie z ustalonymi schematami. Autorka miała swoje lepsze i gorsze momenty, jednak wyzwanie, które sobie postawiła, zachęca do śledzenia rozwoju jej twórczości, stąd dzisiaj przyjrzymy się jak wypadł jej eksperyment w książce Flirt roku.

Tia po prostu chce się bawić. Ciężko pracowała na swoją reputację duszy towarzystwa. Chce wychodzić ze znajomymi i spotykać się z fajnymi chłopakami. I to jest pierwszy i najważniejszy punkt w jej planie na ten rok. A może jednak między nią, a nowo poznanym Willem obudzi się uczucie?

Książka pod względem ułożenia treści nie różni się znacząco od innych sobie podobnych pozycji. Dziewczyna poznaje chłopaka, mają sekrety, zaczynają się poznawać, kłócą się oraz na końcu wszystko wraca do normy. Lubimy książki budowane na schemacie, są lekkie i sprawiają, że możemy odpocząć po ciężkim dniu. Jednak mimo banalnych zwrotów akcji autorzy zawsze starają się wprowadzić coś co ich wyróżnia. Niecodzienne tło dla wydarzeń, patologię, problemy psychiczne - pomysłów jest mnóstwo. Jennifer Echols jednak postawiła na prostotę, co okazało się najlepszym pomysłem.
Szkoła, wybory ludzi, którzy przodują w jakiejś dziedzinie. Wiele tytułów odnosi się do sukcesów naukowych czy sportowych, jednak pojawiają się też zainspirowane społeczeństwem uczniowskim. Stąd też tytułowy Flirt roku. Ten tytuł otrzymują nasi główni bohaterowie, którzy okazali się najbardziej aktywną w temacie romansów parą i to zaledwie po tygodniu znajomości. Mimo, że nie jest to dość pozytywne odznaczenie, ma swoje dobre strony - pozwala Willowi i Tii otworzyć się i pokazać inne oblicze.
Autorka pod płaszczykiem błahego licealnego tematu nie bała się poruszyć kwestii akceptacji siebie, oczekiwań wobec młodych osób, czy samych kontaktach szkolnych. Jednak największym plusem tej książki jest relacja głównych bohaterów, która nie jest płaskim dziennym uczuciem, tylko bardziej skomplikowaną kwestią. Widać w relacjach pomiędzy nimi, czy choćby rodzinami postaci, elementy wspomnianego wcześniej New Adult, który skupia się na bardziej skomplikowanych uczuciach oraz całej ich historii.
Jednak nie przestraszcie się poważnie brzmiących wniosków. Flirt roku to przede wszystkim zabawna i wciągająca książka. Nie zostanie w waszej pamięci na dłużej, jednak nie będziecie żałować jej przeczytania. Zapewni wam miło czas i może zachęci do odkrycia innych smaczków z książek Jennifer Echols?