Until November - Aurora Rose Reynolds


Autor: Aurora Rose Reynolds

Tytuł: Until November

Wydawnictwo: Editio Red

Data wydania: 6 października 2017

Liczba stron: 210

ISBN9788328330146


Romanse dzielą się na dwie grupy. Na te, w których autor skupia się na rozwijaniu relacji między głównymi bohaterami oraz na te, w których głównym tematem jest pożądanie. Jednak niezależnie od tego z którą grupą mamy styczność, zawsze jest w nich coś więcej. Jakiś “poważny” wątek, który popycha całą fabułę do przodu. W takim razie, co znajdziemy w Until November

O czym?
Po tajemniczym wypadku November przeprowadza się z Nowego Jorku, ucieka przed despotyczną matką i tajemnicą z przeszłości. U boku ojca pragnie znaleźć bezpieczeństwo i spokój. Nie spodziewa się, że los przygotował dla niej inny scenariusz. 

Co myślę?
Nowy Jork to miasto, które chyba każdy z naszego pokolenia chce choć raz odwiedzić. Empire State Building, Statua Wolności, Broadway, Central Park - to tylko kilka z miejsc, które dostały etykietę tych, które trzeba zobaczyć. Wiele osób marzy, by tam zamieszkać. A November stamtąd ucieka. Została tam zaatakowana i mogłaby nie przeżyć gdyby nie ratunek bezpańskiego psa. Teraz boi się o swoje życie, a że nigdy nie miała wsparcia w matce, to postanowiła zacieśnić więzy z ojcem i ucieka do Tennessee. Przez osiemnaście lat żyła w przekonaniu, że ojciec nie chciał mieć z nią nic wspólnego, a po kilku latach nadrabiania zaległości postanawia się do niego przeprowadzić.
Tam czeka na nią wiele niespodzianek. Ojciec, jak i rodzina nie do końca okazują się być takimi, jakimi November ich sobie wyobrażała. Tajemnice, których odkrycie u większości osób spowodowałoby reakcję “co tu się odwala? co ja tu robię”, u głównej bohaterki wywołuje jedynie “oh, okej”. Nie jestem pewna, czy powodem takiego zachowania jest trauma, którą kobieta niedawno przeżyła, czy po prostu niechęć autorki do rozwijania “poważnych tematów”. Raczej stawiam na to drugie, bo niestety, ale książka skupia się pożądaniu, a kwestia napadu i śledzenia jest zepchnięta tak daleko, że widnieje gdzieś w okolicy widnokręgu.
Główni bohaterowie są wykreowani tak, że jest to książka dla osób szukających cukierkowego romansu. Znajdziecie tu mężczyznę, który niczym jaskiniowiec wybrał sobie swoją kobietę i teraz nie pozwoli jej nawet samodzielnie chodzić, a będzie ją cały czas nosił na rękach. Jest to miłość od pierwszego wejrzenia, związek rozwija się z prędkością światła, a nawet otoczenie November i Ashera zachowuje się tak, jakby już od lat wiedzieli, że ta dwójka jest sobie przeznaczona i tylko czekali na dzień, aż się spotkają.
Until November jest słodką opowieścią, w której poza miłością znajdziemy też dużo przekomarzania się i humoru oraz szczyptę kryminału. Jest to zestawienie dwóch różnych charakterów (nowoczesnej kobiety i staroświeckiego faceta), które tylko z pozoru nie ma prawa zadziałać, a jednak idealnie się uzupełnia. Jest to jednak historia typowo dla relaksu i odmóżdżenia się, która może nie przypaść do gustu osobom przywiązującym dużą uwagę do kreacji bohaterów.