Wielki Sennik - Andreas Baumgarten


Autor: Andreas Baumgarten

Tytuł: Wielki Sennik

Wydawnictwo: Marginesy

Data wydania: 27 września 2017

Liczba stron: 648

ISBN9788365780560


Przesypiamy około ⅓ swojego życia, jednak jak na tak ważną rzecz w naszym życiu, o śnie wiemy niewiele. Jest to tajemniczy proces, który wielu naukowcom od lat nie daje spokoju. W końcu jak to możliwe, że podczas snu widzimy dziwne obrazki, które często zawierają w sobie głębsze znaczenie? 

O czym?
Czy wyśnione obrazy są przypadkowe i bezcelowe? A może zawierają przekazy, które, odpowiednio zinterpretowane, pomagają rozumieć siebie i ukryte motywy postępowania? Czy da się dzięki snom znaleźć odpowiedzi na dręczące pytania, zrozumieć swoje pragnienia i lęki? Jak skutecznie przypominać sobie sny, które umykają zaraz po przebudzeniu? Tego i wiele więcej dowiesz się z Wielkiego Sennika

Co myślę?
Od zawsze jestem zainteresowania różnymi przepowiedniami, horoskopami czy kompatybilnością znaków zodiaku. Nie mogłam się więc nie zaciekawić Wielkim Sennikiem. Przejść obojętnie obok książki, której autor twierdzi, że w nocy moja podświadomość podrzuca mi rozwiązania różnych sytuacji, informacje o chorobach czy moim “prawdziwym ja”? Nie ma mowy! No i do tego to pięknie wydanie, które zachwyci każdego.
Kocham spać. Gdyby nie uczelnia i znajomi, to prawdopodobnie bym mogła przerywać sen tylko na jedzenie. Myślałam, że chociaż to robię dobrze, a tu niespodzianka! Wydaje się, że potrafi to każdy człowiek, a ja się dowiedziałam, że śpię nieprawidłowo. ⅓ mojego życia okazała się kłamstwem dzięki 180 stronom sennika, na których jest wiedza czysto teoretyczna.
Lubisz siedzieć po nocach i ciężko wstać ci rano? Wmawiasz sobie, że postarasz się przestawić swój zegar biologiczny, ale mimo spania przez osiem godzin budzisz się niewyspany? Przyczyna jest jedna - jeśli jesteś nocną sową, to nie ma szans, by przestać nią być. Próby spania w “normalnych” godzinach tylko sprawiają, że rozregulujesz naturalny rytm swojego organizmu, a przez to podczas snu nie zaznasz relaksu. A to tylko jedna z wielu ciekawostek, które poznasz dzięki Wielkiemu Sennikowi!
Wielki Sennik głównie składa się z leksykonu, który w alfabetycznej kolejności przedstawia znaczenia symboli sennych. Większość z nich nie zmieniło sensu od setek lat, tylko je “uwspółcześniono”. Myślisz, że nie potrzebujesz tej książki, bo nie pamiętasz byś miał sny? Guzik! Właśnie z niej dowiesz się dlaczego tak jest, a nawet znajdziesz ćwiczenia, które pomogą ci w ich zapamiętywaniu. Wielki Sennik zawiera też informacje o tym jak prowadzić dziennik snów, jak w snach szukać odpowiedzi na dręczące cię pytania (tzw. świadomy sen), jak interpretować sny (nie, nie wystarczy tylko znaleźć znaczenia jednego symbolu, który najbardziej rzucił nam się w oczy), oraz wiele innych! Jak najbardziej polecam każdemu.