Slammed (Pułapka uczuć) - Colleen Hoover


Autor: Colleen Hoover

Tytuł: Slammed (Pułapka uczuć)

Wydawnictwo: YA!

Data wydania: 14 lutego 2018 (pierwsze wydanie 24.04.14)

Liczba stron: 285

ISBN9788381161718


Fani Colleen Hoover mogą uznać luty za bardzo udany miesiąc. Wielu z nich rozpaczało nad brakiem w kolekcji serii Pułapka Uczuć. Wydawnictwo stwierdziło, że nie może zawieść czytelników, więc wydało odnowioną serię w nowej okładce i z oryginalnymi tytułami. Osoby, które znają autorkę z jej ostatnich powieści, powinni koniecznie zapoznać się z tytułem Slammed, który różni się diametralnie od Ugly Love czy Confess

Przepiękna i ciepła opowieść o miłosnych perypetiach Layken Cohen i Willa Coopera. Oboje wcześnie stracili rodziców i teraz muszą poradzić sobie wychowaniem rodzeństwa. Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni, jednak los postawi przed nimi wiele trudnych sytuacji i wiele trudnych wyborów. Czy wreszcie uda im się być razem bez żadnych przeszkód i bez bolesnych tajemnic?Moją ulubioną książką Hoover jest Hopeless. Kolejne też są całkiem dobre, jednak zbyt wyczuwalny jest schemat, którym zaczęła się posługiwać autorka. Slammed natomiast jest inne. To pierwsza książka Colleen i zdecydowanie jest to widoczne. Jednak nie w negatywnym sensie jak w przypadku debiutów innych pisarzy. Slammed jest czymś nowym, świeżym. Autorka nie wynosi w niej miłości na piedestał, tylko skupia się na poświęceniu i rodzinie. Wszyscy dobrze wiemy, że miłość przemija, jednak rodzina na zawsze zostaje z nami. Mimo że przedstawione zostaje szczęśliwe zakończenie, to jednak doceniam książkę za wiele elementów, o których zapomina się coraz częściej w literaturze młodzieżowej.
Historia Layken i Willa nie jest tak dramatyczna (chociaż to zależy od punktu widzenia) jak w książce Hopeless, jednak porusza ona ważne tematy. Śmierć bliskich, choroba, odpowiedzialność czy cierpienie. Wszyscy spotykamy się z nimi w życiu, stąd czytając czujemy więź z bohaterami. Zaczynamy zastanawiać się jak byśmy postąpili na ich miejscu. Zrezygnowalibyśmy z ukochanej osoby w celu uchronienia bliskich? Poświęciliśmy własne szczęście w wyższym celu? Na te pytania poszukują odpowiedzi Will i Layken, a my wraz z nimi. Jest to niezwykle emocjonalna książka, jednak jednocześnie bardzo szczera.
Sami bohaterowie również od razu zyskują naszą sympatię. Są realistyczni, nie zachowują się jak roboty, które są obojętne na życie i racjonalne myślenie. Czasami są irytujący, czasami nawet ich nienawidzimy, jednak koniec końców doceniamy ich nieidealność. Może nawet wielu z nas potrafi zrozumieć emocje które nimi kierują i skłaniają do takich a nie innych działań.
Dodatkowym atutem książki jest poezja, która towarzyszy nam przez całą lekturę. Jednak to nie wiersze znanych autorów, tylko dzieła naszych bohaterów. Takie smaczki w książkach są już znane z utworów Hoover, jednak za każdym razem tak samo zachwycają. Sprawią, że opowiadana historia zyskuje na oryginalności i niezwykłym charakterze.
Z ręką na sercu zachęcam was do przeczytania Slammed. Jest to coś “nowego” na tle obecnych książek Colleen Hoover. Warto poznać autorkę od strony jej książek, której raczej zaliczają się do Young Adult, a nie New Adult. Jest to coś całkowicie innego i moim zdaniem o wiele lepszego. Wątpię żeby jakakolwiek kolejna książka Hoover zachwyciła mnie tak jak Hopeless i Slammed.