The Foxhole Court - Nora SakavicAutor: Nora Sakavic

Tytuł: The Foxhole Court

Wydawnictwo: NieZwykłe

Data wydania: 16 maja 2018

Liczba stron: 400Znacie tytuły książek, które koniecznie powinny być wydane w Polsce? Tytuły, na które patrzycie z utęsknieniem. Takie, które z powodu niecierpliwości czytacie w oryginale, a później żyjecie z nadzieją, że inni Polacy będą mogli kiedyś się z nim zapoznać? Ja mam kilka, a jeden z nich właśnie otrzymał szansę, by zauroczyć czytelników w naszym kraju. Mowa oczywiście o The Foxhole Court Nory Sakavic, wydane dzięki Wydawnictwu NieZwykłe.


Jednak książka skrywa w sobie o wiele więcej niż jest w stanie oddać opis. Ukrywanie swojej tożsamości przez Nelia jest szczytem góry lodowej, pod którą mamy problemy rodzinne, trudną przeszłość i niepewną przyszłość. Poznajemy chłopaka, który pod płaszczem kłamstw i przebrań ukrywa siebie. Kolejne fakty z jego życia mrożą nam krew w żyłach i z niepewnością śledzimy konsekwencję dołączenia do uniwersyteckiej drużyny Lisów.
Jednak ta książka, choć w głównej mierze opiera się na historii Nelia, to nie istnieje bez drużyny Lisów. To oni napędzają tę historię, a fakty z ich życia dodają jej pikanterii. Każda z tych postaci ukrywa wiele tajemnic i z pewnością nie należy do osób, z którymi warto się zadawać. Jednak ta wybuchowa mieszanka charakterów i problemów sprawia, że książkę czytamy z zapartym tchem.
Mimo wszystko to jednak pierwszy tom, więc skupia się on głównie na przybliżeniu nam całej historii i bohaterów, których mamy całkiem sporo. Jednak w książce nie brakuje akcji oraz scen, po których z pewnością będziecie chcieli sięgnąć po kolejną część.
Osobiście ciężko mi sklasyfikować tę książkę, bo jej tematyka nie jest jednak odpowiednia dla młodszych czytelników. Są sceny erotyczne, przekleństwa i dość dosadne dialogi. Jeśli lubicie więc literaturę na pograniczu Young Adult i New Adult, to The Foxhole Court powinno przypaść wam do gustu. Są przystojni zawodnicy, ekscytujący sport i spora dawka brutalności!